Najświętsze Serce Boże poświęcamy Ci nasze życie

Najświętsze Serce Boże
poświęcamy Ci,
naszą Ojczyznę, wioski i miasta,
nasze rodziny i nas samych…

w tych słowach z ufnością powierzaliśmy się Jezusowi, wyrażając uwielbienie oraz dziękczynienie za Jego obecność w naszym życiu, za bezmiar miłości i łask, jakich od Niego doświadczamy.

W niedzielę 8 czerwca 2021 roku, w Klasztorze Sióstr Bernardynek, przeżywaliśmy uroczystość odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Mszy Świętej odpustowej o godz. 11.00 przewodniczył ks. Grzegorz Lechowicz – Wikariusz Biskupi do spraw zakonnych Kurii diecezjalnej w Tarnowie w koncelebrze z O. Tomaszem Michalikiem – Gwardianem i Proboszczem parafii w Bieczu oraz O. Bonawenturą Noskiem – kapelanem Sióstr Bernardynek.

W wygłoszonej homilii, kaznodzieja Ks. Grzegorz Lechowicz podkreślał niezwykłą wartość płynącą z ufnego oddania się Sercu Pana Jezusa i złożenia w Nim wszystkich życiowych spraw. Przybliżył kult Bożego Serca i znaczenie oddawanej Mu czci. Zachęcał do całkowitego zawierzenia i pokładania w Nim nadziei poprzez upodobnienie własnych serc do  Jego cichego i Miłosiernego Serca.

Wskazując na otwarte Serce Jezusa z figury w głównym ołtarzu klasztornego kościoła,  zapraszał do Adoracji Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który codziennie czeka, by nas przytulić, pocieszyć, kochać.

Mówił, abyśmy zapatrzeni w Jego wizerunek, błagali o pomoc, o uzdrowienie  i umocnienie w trudnych chwilach, o mądre natchnienia. Zachęcał, by wracać i dziękować za wymodlone łaski, aby w nasze życie na zawsze wpisało się Najświętsze Serce Pana Jezusa.

Uroczystość odpustową zakończyła Procesja Eucharystyczna wokół dziedzińca klasztornego, w której wzięli udział licznie zgromadzeni  wierni i dzieci sypiące kwiaty.

Wszystkim, którzy swoją obecnością, modlitwą, liturgiczną obsługą, przyczynili się do uświetnienia uroczystości, Siostry Bernardynki wraz z Ojcem Kapelanem składają serdeczne
Bóg Zapłać!

Tradycyjnie po Mszach Świętych na każdego czekała  Słodka niespodzianka  z klasztornego krużganka, czyli wypieki Sióstr. Zebrane ofiary, jako cegiełki, zasiliły budżet przeznaczony na remont klasztornego dachu.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za życzliwość, otwartość, bezinteresowną ofiarność i hojność. Naszej wdzięczności nie sposób wyrazić słowami, dlatego też wszystkich dobroczyńców otaczamy naszą modlitwą i zanosimy do stóp Jezusa.

Niech pełne miłości Boskie Serce nieustannie czuwa nad Wami
i uczyni  Wasze życie szczęśliwym.

11 czerwca Kościół Katolicki obchodzi święto Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uroczystość przypada w piątek, tj. w dniu, w którym w szczególny sposób czcimy Serce Boże. Z tej okazji w klasztornym kościele Sióstr Bernardynek pod tym właśnie wezwaniem, odprawiona zostanie Msza Święta poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz Litanią do Serca Jezusowego, na którą serdecznie zapraszamy.

Otwarte Serce Jezusa w naszej świątyni czeka i zaprasza….