22. VIII. 2021 – XXI Niedz. Zwykła

1. W naszych czasach ilość informacji jest tak duża, że trzeba stosować różne filtry, by odróżnić prawdę od fałszu. A mowa Pana Jezusa jest prosta, nie ma w niej obcych słów ani skomplikowanych zdań. Jezus jest prawdą i życiem. Zostaliśmy zaproszeni na ucztę, na której On daje nam chleb żywy – swoje ciało – abyśmy mieli życie na wieki. Tę prawdę uczmy się nieustannie odkrywać.

2. W poniedziałek comiesięczne nabożeństwo do św. Pio. O godz. 1700 różaniec i po nim Msza Św. w intencjach próśb i podziękowań, które można składać do puszki w kościele. Po Mszy Św. modlitwy do św. Pio, które zakończą się przyjęciem indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Wszystkich czcicieli św. Pio zapraszamy do wspólnej modlitwy o wyproszenie potrzebnych łask.

3. Jutro przypada rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. Jest to Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Pamiętajmy w modlitwie o pomordowanych w sowieckich łagrach i niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych i o tych, którzy oddali życie w obronie wiary. Ciągle słyszymy o próbach podważania historii, naginania faktów w imię tzw. poprawności politycznej. Warto znać fakty i pielęgnować pamięć.

4. W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia obchodzimy:
– we wtorek – święto św. Bartłomieja, Apostoła;
– w środę – św. Ludwika IX, króla, patrona Franciszkańskiego Zakonu Świeckich;
– w czwartek uroczystość M. Bożej Częstochowskiej;
– w piątek
– św. Moniki;
– w sobotę – św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

5. W piątek na zakończenie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 1500 Godzina Miłosierdzia z Koronką i nabożeństwem Drogi Krzyżowej.

Wszystkim Wiernym i Gościom niech Bóg na cały nowy tydzień udziela łask
i błogosławi, a Matka Boża ma w swej opiece.
Solenizantom, wśród których jest M. Ludwika
składamy najserdeczniejsze życzenia
wraz z darem naszej modlitwy.