Uroczystość Bożego Ciała

Zróbcie Mu miejsce,
Pan idzie z Nieba.

Uroczystość Bożego Ciała jest dniem dziękczynienia Panu Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu, za bezcenny dar Ciała i Krwi Chrystusa.

Chlebem który ja daję,
jest Moje życie, za życie świata.

W Święto Bożego Ciała,  ustanowione przez Papieża Urbana IV w 1264 roku, wierni wychodzą na ulice, oddając publicznie cześć Bogu utajonemu w Najświętszym Sakramencie.

Tam, gdzie niesiemy Najświętszy Sakrament, tam jest miejsce dla Jezusa. Idąc dzisiaj za Nim, będziemy kroczyć drogą prowadzącą do nieba, będziemy również w stanie zawrócić z każdej innej drogi, która mogłaby zaprowadzić nas donikąd.

W uroczystość Bożego Ciała, po dziedzińcu klasztornym przejdzie procesja z Najświętszym Sakramentem.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy i udziału w procesji podczas Mszy Świętej
o godzinie 8.00.

Chrystus opuści mury naszej świątyni. Pójdźmy za Nim i trwajmy. Niech znakiem Jego obecności będzie nasza dobroć, wzajemna życzliwość, nasze uczynki miłosierdzia.

Nasze uwielbienie i dziękczynienie Bogu wyrażajmy modlitwą, umiłowaniem Eucharystii, przyjmowaniem Chrystusa do naszych serc, uczestnictwem w procesji.

W klasztornym kościele, nieustannie bije Serce Jezusa przepełnione miłością. Bądźmy wdzięczni za Jego obecność pośród nas. Odpowiedzmy na Jego miłość, naszą miłością!

,,Panie, pragnienia ludzkich serc,
Ty zaspokoisz sam.
Przyjdź Chlebie Żywy, Zbawco nasz,
pszeniczny Darze przyjdź.