Scroll to top

Zaproszenie na Odpust do Sióstr Bernardynek…

 „Trzeba mieć serce wielkie, serce otwarte,
serce, które bierze swoją miarę
z Serca Chrystusa”
.

/Papież Paweł VI/

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w klasztornym Kościele Sióstr Bernardynek

w Uroczystość Odpustową Najświętszego Serca Pana Jezusa
w niedzielę 6 czerwca 2021 r. o godz. 11.00

W tym dniu, Wspólnota Sióstr Bernardynek w Kończyskach wraz z wiernymi modlącymi się w klasztornym kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, będzie świętować doroczną uroczystość odpustową.

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa została ustanowiona po objawieniu się Chrystusa Świętej Małgorzacie Marii Alacoque w latach 1673-1675. Chrystus polecił, by ustanowiono święto ku czci Jego Serca, a wiernym, którzy będą oddawać cześć Boskiemu Sercu, obiecał wiele łask.

Otwarte Serce Jezusa zawsze czeka i zaprasza. Pan Jezus pragnie obdarować nas swoją wielką miłością, dotknąć  i  przemienić nasze, może czasem oziębłe serca, w serca kochające Boga, dostrzegające Chrystusa w drugim człowieku.

Świętując także rocznicę poświęcenia kościoła, pragniemy jeszcze raz skierować naszą szczególną wdzięczność do wszystkich, którzy zawsze z wielką życzliwością i hojnością wspierają prowadzone w naszym klasztorze prace.

Wzorem ubiegłych lat, po Mszach Świętych, będą rozprowadzane wypieki Sióstr w formie tzw. „Słodkiej cegiełki”.  Zebrane z tego tytułu ofiary, za które już dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać, zostaną przeznaczone na remont klasztornego dachu.

Serdecznie zapraszamy do ich nabywania i życzymy smacznego.  

Bóg zapłać za  życzliwość i ofiarność.
Niech Pan wynagrodzi wszelkie dobro i błogosławi.


Pamiętające w modlitwie
Siostry Bernardynki